Blog

Naturalna profilaktyka zdrowotna

pierzga pszczela

Profilaktyka zdrowotna

Zdrowie to największy dar jaki mogliśmy otrzymać. Niestety jest nietrwały. Gdy jesteśmy młodzi nie odczuwamy jego niedoborów i o nie nie dbamy. Dopiero z wiekiem i utratą zdrowia zaczynamy nabierać świadomości, że nie jesteśmy nieśmiertelni. Mamy przy tym skłonność do załatwiania problemów zdrowotnych najlepiej jedną tabletką. Niestety to tak nie działa. Leczenie przedłuża nasze życie o kilka procent. Profilaktyka natomiast, może je nam wydłużyć o procent kilkadziesiąt!
Nie sztuką jest leczyć, sztuką jest zdrowych przy zdrowiu utrzymać! Niemcy naród o którym można powiedzieć wiele ale na pewno nie można go nazwać głupim, ukuli powiedzenie: “jeden ul jest w stanie pozbawić chleba dziesięciu pszczelarzy”. Jest to oczywiście znaczne uproszczenie ale obrazuje ono świadomość o tym co mogą człowiekowi dać pszczele produkty. Warunkiem jest jednak ich prawidłowe stosowanie. Nadają się one nie tylko do leczenia ale przede wszystkim do stosowania profilaktycznego. Czym charakteryzują się produkty pszczele, że są tak cenne?

Biodostępność

Po pierwsze biodostępność – czyli przyswajalność wszystkich związków zawartych w produktach pszczelich takich jak miód, pyłek, pierzga. Dla przykładu żelazo zawarte w warzywach jest wchłaniane przez organizm ludzki w 10 procentach. Z mięsa w 20 – 25 procentach. To już to samo żelazo, którego najwięcej jest pyłku i pierzdze przyswajane jest 99 procentach!

Przyswajalność

Po drugie w produktach pszczelich w ogromnej większości występują te same składniki co w naszym ustroju. Zawierają komplet witamin, rozpuszczalnych w wodzie i w tłuszczach. Wszystkie niezbędne mikroelementy. Oprócz tego nukleotydy, sterole i cała masa innych. W związku z tym, że są one naturalne a nie syntetyczne są tak łatwo przyswajalne. Czego nie można powiedzieć o np. witaminie C kupowanej w tabletkach. Gdzie głównym składnikiem jest przecież wypełniacz(!) a syntetyczna witamina jest tylko małym procentem. Z którego to małego procentu też się wchłonie tylko pewien procent do naszego organizmu. Resztę wydalimy, obciążając nerki. Warto o tym pamiętać również ze względu na koszt takich farmaceutyków przeliczając to na ich właściwą wydajność.

Fizjologiczna ambiwalentność

Po trzecie fizjologiczna ambiwalentność. Oznacza to, że jeżeli produkty pszczele są zażywane regularnie a nie skokowo i doraźnie poprawiają homeostazę organizmu. Homeostaza to pewien porządek według którego przebiegają wszystkie procesy w naszym organizmie. Pszczele produkty pomagają ją regulować w ten sposób, że gdy jeden narząd jest zbyt pobudzony to go spowalniają a gdy pracuje zbyt apatycznie, niedomaga to pomagają mu się rozkręcić. Kluczowe jest jednak to aby stosować je regularnie. Warto też nadmienić, że tego typu właściwości nie posiada wiele produktów na świecie. Cecha rzadka a wiec i cenna zarazem.

Dwutorowe działanie

Po czwarte produkty pszczele  (pyłek, pierzga) posiadają w swoim składzie substancje w stężeniach tak dużych aby mogły leczyć. Zarazem są substancje w stężeniach tak niskich, że działają homeopatycznie. Działają więc na organizm dwutorowo. W tym miejscu wspomnę jeszcze, że w przypadku samego pyłku otrzymujemy komplet białek, whttps://pasieka.proadax-dev.pl/kategoria/pszczele-produkty/itamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju organizmu. Wynika to z faktu, że pyłek kwiatowy to roślinna komórka rozrodcza.

Podsumowanie

Podsumowując, regularne stosowanie produktów pszczelich takich jak miód czy pierzga, pyłek czy w niektórych przypadkach propolis znacznie poprawi jakość naszego zdrowia. W większości przypadków również je wydłuży. Warto stosować profilaktycznie wszystkie produkty naraz. Istotne jest jednak aby w przypadku gdy zdarzy się nam zapomnieć spożyć dawkę np. pierzgi, następnego dnia nie brać podwójnej. Może to doprowadzić bowiem do alergii lub rozwolnień. Organizm trzeba przyzwyczajać stopniowo ze względu na jej dużą przyswajalność. Polecam gorąco stosowanie tego typu zdrowej profilaktyki, która jest skuteczna i za zarazem w 100% naturalna.

Post scriptum

PS. Gorąco zachęcamy wszystkich śledzących nasze poczynania w mediach społecznościowych, na naszym sklepie oraz czytających nasze artykuły na blogu do informowania nas jakie tematy powinniśmy poruszyć i na jakie pytania odpowiedzieć. Propozycje prosimy wpisywać w komentarzach, wpisach pod blogiem, na portalach społecznościowych, lub mailowo. Pozdrawiamy!