Blog

Maść propolisowa. Na co stosować, jak działa, komu pomoże?

maść propolisowa

Zazwyczaj piszemy tutaj o zdrowych i naturalnych produktach pszczelich, które można zjeść lub wypić, a dziś temat zupełnie z innej beczki. Dzisiaj kilka słów na temat maści propolisowej. To niezwykła maść, o niesamowitych właściwościach leczniczych i pielęgnacyjnych.

Propolis – co to takiego?

Propolis (kit pszczeli) to lepka substancja będąca mieszaniną związków pochodzenia roślinnego, wytwarzana i wykorzystywana przez pszczoły. Służy do uszczelniania i zabezpieczania ula przed rozwojem drobnoustrojów.Zawiera związki flawonowe, terpeny, kumaryny, sterole oraz mikroelementy. Posiada właściwości bakteriobójcze, antywirusowe, antygrzybiczne, przeciwpierwotniakowe, znieczulające i wspomagające regenerację.

Maść propolisowa zastosowanie

Maść z propolisem stosowana jest w przypadku:

  • różnego rodzaju ran (również po zabiegach operacyjnych), które dzięki maści propolisowej goją się szybciej
  • w pielęgnacji skóry twarzy, rąk i stóp – bardzo dobrze nawilża i odżywia – spłaca drobne zmarszczki
  • uszkodzeń skóry powstałych np. po terapii radiacyjnej nowotworów
  • trądziku, wyprysków –  ze względu na właściwości bakteriobójcze propolisu
  • hemoroidów, nadżerek (w tym przypadku pomaga smarowanie maścią propolisową i stosowanie czopków/globulek z propolisem)
  • egzemy, odleżyn i grzybicy ( skóry i paznokci)
  • kataru, który uniemożliwia oddychanie – zaleca się wówczas posmarować maścią nos pod dziurkami, by udrożnić nos

Pamiętaj, że tylko regularne stosowanie kosmetyków z kitem pszczelim przyniesie pożądane efekty. Nawet najlepszy preparat nie zadziała po jednym zastosowaniu. Szukając idealnych dla siebie produktów, zwracajmy uwagę na ich skład. U nas znajdziesz produkty, które mają naturalny i prosty skład – tylko kilka składników, które zadbają o Twoją skórę i podkreślą jej naturalne piękno.

Wybierz najlepszy produkt dla siebie:

  1. Maść propolisowa 20% – jej efekt widoczny jest na głównym zdjęciu. Doskonale sprawdza się w leczeniu wyprysków, trądziku, odleżyny, egzemy, grzybicy oraz innych problemach skórnych.
  2. Maść propolisowa 7% – maść o mniejszej zawartości propolisu, wspomaga leczenie: łuszczycy, wyprysków, egzem, zakażeń bakteryjnych skóry.
  3. Krem z propolisem – działa łagodząco, przeciwzmarszczkowo, odżywia skórę i pobudza jej regenerację.

Warto pamiętać o tym, że propolis może uczulać, więc przed posmarowaniem zrób na wszelki wypadek próbę uczuleniową. Uważaj również na zabrudzenia po propolisie, są praktycznie nie do wyprania.