Dolina Karpia to atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu gmin położonych w Małopolsce, w powiatach oświęcimskim oraz wadowickim. W jego skład wchodzą gminy: Brzeźnica, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Tomice i Zator. Dolina Karpia obejmuje teren historycznego zagłębia hodowli karpia i rozciąga się na setkach hektarów w dolinie Wisły i Skawy. Jest to obszar o wybitnych walorach przyrodniczych i kulturowych, stanowiący doskonałą destynację turystyczną.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie – jest to idealne miejsce zarówno dla miłośników przyrody, amatorów turystyki aktywnej, jak również dla osób szukających ciszy i odpoczynku.

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi miejscami w Dolinie Karpia wyróżnione certyfikatem Dolina Karpia oraz innymi obiektami z Ekomuzeum Doliny Karpia.

Certyfikat Dolina Karpia

Znakiem marki lokalnej Dolina Karpia oznaczane są tylko produkty i usługi charakteryzujące się wysoką jakością, gwarancją pochodzenia i przyjaznością dla środowiska. Nasze produkty wyróżnione znakiem Dolina Karpia:

  1. Dnia 20 listopada 2017 r. na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie nasz MIÓD RZEPAKOWY otrzymał certyfikat DOLINA KARPIA. Miód rzepakowy to produkt, który powstaje z nektaru lokalnych upraw rzepaku na obszarze Doliny Karpia objętym ochroną Natura2000. Produkt powstaje naturalnie, nie zwiera konserwantów. Zalet miodu rzepakowego jest naprawdę wiele, a jego naturalne pochodzenie i cenne właściwości sprawiają, że pomaga w walce z mnóstwem schorzeń miedzy innymi w chorobach układu krążenia (miażdżyca) czy w chorobach wątroby.
  2. W 2019 roku nasze WARSZTATY PSZCZELARSKIE otrzymały znak promocyjny Dolina Karpia. Zajęcia edukacyjne są dla każdego, ponieważ tematyka zajęć dostosowana jest do wieku uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi miejscami, produktami i usługami wyróżnionymi znakiem Dolina Karpia.

certyfikat Dolina Karpia
zator_noclegi_4

Ranczo w Dolinie Karpia

„Ranczo w Dolinie Karpia – komfortowy, ciepły dom w zgodzie z naturą”, to obiekt wyróżniony znakiem MARKA LOKALNA DOLI...
noclegi_zator_1

Agroturystyka Wichrowe Wzgórze

Agroturystyka Wichrowe Wzgórze położona jest w miejscowości Osiek, malowniczej wsi na terenie powiatu oświęcimskiego. Ob...