Dolina Karpia

Dolina Karpia2019-03-10T19:47:45+01:00

Dolina Karpia to atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo obszar siedmiu gmin położonych w Małopolsce, w powiatach oświęcimskim oraz wadowickim. W jego skład wchodzą gminy: Brzeźnica, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Tomice i Zator. Dolina Karpia obejmuje teren historycznego zagłębia hodowli karpia i rozciąga się na setkach hektarów w dolinie Wisły i Skawy. Jest to obszar o wybitnych walorach przyrodniczych i kulturowych, stanowiący doskonałą destynację turystyczną.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie – jest to idealne miejsce zarówno dla miłośników przyrody, amatorów turystyki aktywnej, jak również dla osób szukających ciszy i odpoczynku.

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi miejscami w Dolinie Karpia, w szczególności obiektami i ofertami Ekomuzeum Doliny Karpia.

Ranczo w Dolinie Karpia

„Ranczo w Dolinie Karpia – komfortowy, ciepły dom w zgodzie z naturą”, to obiekt wyróżniony znakiem MARKA LOKALNA DOLINY KARPIA. [...]

Agroturystyka Wichrowe Wzgórze

Agroturystyka Wichrowe Wzgórze położona jest w miejscowości Osiek, malowniczej wsi na terenie powiatu oświęcimskiego. Obiekt znajduje się także na obszarze [...]