Krótkie warsztaty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym klientom stworzyliśmy kilka opcji warsztatowych, które są krótsze i dokładniej opisują poszczególne tematy.

Każdy program trwa maksymalnie 40 min. Poniżej lista tematów:

 1. Pszczela rodzina

  Prezentacja z udziałem żywych pszczół znajdujących się w specjalnie przeszkolonym ulu. Dzięki tej opcji z bliska, na spokojnie i dokładnie poznasz pszczeli świat. Będziesz mógł odnaleźć matkę pszczelą i porównać ją do robotnicy oraz trutnia.

 2. Pszczele produkty dla zdrowia i urody

  Na warsztatach poznasz smak i zapach pyłku, pierzgi, propolisu oraz dowiesz się jak cudownie pachnie wosk pszczeli. Warsztat odbywa się z wykorzystaniem próbek wyżej wymienionych produktów.

 3. Magia wosku pszczelego

  Podczas zajęć dowiesz się jak powstaje wosk pszczeli, jak go wykorzystywać oraz jakie ma właściwości. Po zajęciach otrzymasz własnoręcznie zrobioną przez siebie świeczkę.

 4. Pracownia pasieczna

  Wizyta w pomieszczeniu, w którym odbywa się miodobranie czyli odklepywanie, wirowanie, filtrowanie oraz przelewanie miodu. Zobaczysz jak to się dzieje, że miód z plastra trafia do słoika. Wizyta obejmuje prezentację sprzętu niezbędnego do zrobienia miodobrania.

 5. Zajęcia praktyczne na pasiececena i termin ustalany indywidualnie.

  Warsztaty uzależnione od warunków pogodowych oraz przeznaczone dla osób NIE UCZULONYCH na jad pszczeli. Wymagane podpisanie zgody.

Każdy program kosztuje 15 zł od osoby

Można połączyć kilka tematów w zależności od czasu jakim grupa dysponuje. Wszystkie zajęcia kończą się degustacją dostępnych miodów. 

Za dodatkową opłatą 5zł do wybranego pokazu można zamówić dla każdego uczestnika mały słoiczek 100g miodu rzepakowego z certyfikatem Doliny Karpia. Miodzik prosto z pasieki na pewno będzie smacznym dodatkiem do herbatki. Pokazy są realizowane dla grup 10-25 osób, w miarę możliwości jednakowych wiekowo.