Warsztaty dla szkoły podstawowej, średniej oraz dorosłych
Zajęcia łączą teorię z praktyką.
Warsztaty rozpoczynamy od wspólnego zbicia ramki pszczelej. Każdy uczestnik dostaje swoją ramkę, którą składa, drutuje i wprawia węzę pszczelą. Ramka to podstawowy element wyposażenia ula (magazyn miodu, pyłku a także miejsce wyklucia się pszczół). Następnie z bliska pokazujemy jak wygląda ul. Składamy i rozkładamy. Omawiamy pszczelą rodzinkę oraz produkowane przez nie produkty: miód, pyłek, pierzgę, propolis oraz wosk. Prezentacja ta odbywa się z udziałem żywych pszczół znajdujących się w specjalnie przeszkolonym ulu. Dzięki tej opcji z bliska, na spokojnie poznasz pszczeli świat. Będziesz mógł odnaleźć matkę pszczelą i porównać ją do robotnicy oraz trutnia.
Kolejnym etapem jest ubranie się wszystkich uczestników w strój ochronny i przejście na pasieczysko (jeżeli warunki są sprzyjające), gdzie będziesz mógł obserwować pracę pszczół z dalsza nie przeszkadzając im w ciężkiej pracy (nie otwieramy ula). Jest to czas, w którym dokładnie opisujemy i pokazujemy niezbędne narzędzia oraz strój do pracy w pasiece. Zajęcia kończą się wykonaniem wspólnego zdjęcia oraz rozdaniem pamiątkowych dyplomów.
Czas trwania około 120-180 min
Cena 25 zł/osoba
Wszystkie zajęcia kończą się degustacją dostępnych miodów. Za dodatkową opłatą 5zł do wybranego pokazu można zamówić dla każdego uczestnika mały słoiczek 100g miodu rzepakowego z certyfikatem Doliny Karpia. Miodzik prosto z pasieki na pewno będzie smacznym dodatkiem do herbatki. Pokazy są realizowane dla grup 10-25 osób, w miarę możliwości jednakowych wiekowo.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym klientom stworzyliśmy kilka opcji warsztatowych, które są krótsze i dokładniej zgłębiają się w poszczególne tematy. Warsztaty trwa maksymalnie 60 min. Dokładny opis dostępny w zakładce „wybrane tematy”