Warsztaty dla dzieci z przedszkola oraz niższych klas podstawowych

Zajęcia dla dzieci prowadzone na zasadzie wspólnej zabawy a nie tylko wykładu.

Warsztaty zaczynamy od pokazania i przedstawienia dzieciom pszczelej rodziny. Wszyscy uczestnicy dostają „pszczele czułka” i “przenoszą się” do ula. Prezentacja ta odbywa się z udziałem żywych pszczół znajdujących się w specjalnie przeszkolonym ulu. Dzięki tej opcji z bliska, na spokojnie dzieci zobaczą “na  żywo” pszczeli świat . Wykorzystując różne rekwizyty omówimy jak powstaje miód. Będzie to również czas na degustacje miodu.

Kolejnym etapem jest ubranie się wszystkich uczestników w strój ochronny i przejście na pasieczysko (jeżeli warunki na to pozwalają), gdzie obserwujemy pracę pszczół z dalsza nie przeszkadzając im w ciężkiej pracy (nie otwieramy ula). Jest to czas, w którym dokładnie opisujemy i pokazujemy niezbędne narzędzia oraz strój do pracy w pasiece. Zajęcia kończą się wykonaniem wspólnego zdjęcia oraz rozdaniem pamiątkowych dyplomów.

Czas trwania około 100-150 min

Cena 25 zł/osoba

Wszystkie zajęcia kończą się degustacją dostępnych miodów. Za dodatkową opłatą 5zł do wybranego pokazu można zamówić dla każdego uczestnika mały słoiczek 100g miodu rzepakowego z certyfikatem Doliny Karpia. Miodzik prosto z pasieki na pewno będzie smacznym dodatkiem do herbatki. Pokazy są realizowane dla grup 10-25 osób, w miarę możliwości jednakowych wiekowo.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym klientom stworzyliśmy kilka opcji warsztatowych, które są krótsze i dokładniej zgłębiają się w poszczególne tematy. Warsztaty trwa maksymalnie 60 min.  Dokładny opis dostępny w zakładce „wybrane tematy”